Eğitime Katkı

Yıldızlar Yatırım A.Ş. olarak bize göre bu toprakların en değerli hazinesi çocuklarımız, gençlerimiz. Ülkemizi, değerlerimizi ve kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan yegâne köprü onlar.

Yıldızlar Yatırım Holding olarak biz, her zaman hayal ettiğimiz güçlü Türkiye için çalışıyoruz. Ve biliyoruz ki hayallerimizi gerçekleştirecek, özlediğimiz geleceği inşa edecek olanlar gençlerimiz.

Bu nedenle bizim bakış açımıza göre yarınlar için yaptığımız en değerli ve kutsal yatırım, eğitime verdiğimiz sınırsız destek. Çünkü onlar bu toprakların geleceğinden, bize emanet...

Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yıldızlar Yatırım Holding’in ülke çapında başlattığı eğitim hizmetlerinden bir tanesi de Kocaeli-Kartepe’deki Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuştur.

Doğal güzellikleri ile ünlü Kartepe mevkiinde bulunan okul 2008 - 2009 öğretim yılında hizmete açıldı.

Modern bir binaya sahip olan okul, gençlerimizin parlak bir geleceğe sahip olması için çeşitli spor imkânları sunan açık ve kapalı spor salonu ve dinlenme alanlarıyla tamamlandı.

Yıldız Entegre İmam Hatip Ortaokulu
Yıldızlar Yatırım Holding tarafından yaptırılan ve Kocaeli-Kartepe mevkiinde kurulan Yıldız Entegre İmam Hatip Ortaokulu 2013-2014 öğretim yılında hizmete girdi.

Ortaokul, 21 derslikte 600 öğrenci kapasitesiyle eğitim ve öğretim vermeye başladı.

Her biri okulun adına yakışır şekilde ileride birer yıldız olacak şekilde yetişmesine imkân sağlayacak olan okul tam donanımlı üniteleri, deneyimli eğitim kadrosuyla eğitimimizdeki açığı kapatacak şekilde dizayn edildi. Yıldızlar Yatırım Holding olarak, eğitim için bir tuğla koymuş olmanın gururunu yaşıyoruz.

Yıldız Entegre Kütahya Anaokulu
Yıldızlar Yatırım Holding olarak eğitime verdiğimiz desteğin bir diğer yansıması da Yıldız Entegre Kütahya Anaokulu. 2010- 2011 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan okulumuz bugün, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak; toplam 5 sınıfta, 82 öğrenciye eğitim vermektedir.

 

 

Robotik Kodlama Sınıfları
Yıldız Demir Çelik şirketimiz ile çelik gibi bir gençliğin yetişmesine destek olmak için İzmit Alikahya İlkokulu, Başiskele Vali İhsan Dede İlkokulu, Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine robotik kodlama sınıfı yapmanın gururunu yaşıyoruz.

Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Eğitime katkı sağlamak için Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin en büyük yatırımcısı ve destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Lisemiz, Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi'nde 2015-2016 yılında eğitim öğretim hayatına başladı. Okulumuzda; Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı olmak üzere toplam üç bölüm bulunmaktadır. Okulumuz 9561 metrekare arsa üzerine 2495 metrekare yerleşim alanlı 650 öğrenci kapasiteli dershaneler binası ve atölyeler binası olmak üzere 2 binadan oluşmaktadır.25 Derslik, Fizik Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Biyoloji Laboratuvarı, Resim Dersliği, Müzik Dersliği, Kütüphane, Yemekhane, Kantin, Spor salonu, Toplantı salonu ve diğer hizmet birimleri, 15 Adet atölye ve Laboratuvar bulunmaktadır.

İgsaş Ortaokulu
İzmit Körfez Bölgesi'nde 1980 – 1981 yıllarında açılışı yapılan İGSAŞ Ortaokulu; 60 Öğretmen, 977 Öğrenci ile 39 derslik, 1 atöyle, 1 BT sınıfı, 2 Müzik sınıfı, 1 resim sınıfı, 1 fen laboratuvarı, 1 konferans salonu, 1 revir ve 1 kütüphane ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Kariyer Günleri
Yıldızlar Yatırım Holding'in ortak geleceğimiz için gençlere yaptığı yatırımlar devam ediyor. Her yıl gerçekleştirilmesi planlanan Kariyer Günleri etkinliğimiz çerçevesinde, bu yıl 6 büyük üniversitede öğrencilerle buluşan Yıldızlar Yatırım Holding tecrübeleriyle gençlere ışık tutuyor, onları iş hayatına hazırlıyor. Kariyer Günleri’nde stant etkinlikleri ve söyleşilerle öğrencilerle yakın temas kuran Yıldızlar Yatırım Holding; tek eksikleri deneyim olan gençlerimize, iş hayatına atılabilmeleri için önemli fırsatlar sunuyor.

İgsaş Tarla Günleri
İGSAŞ Tarla Günleri Projesi: Çiftçilerimize doğru gübreleme, doğru sulama, doğru tohum seçimi gibi ileri tarım teknikleri hakkında eğitim vererek verimi artırmayı amaçlayan bir projedir. Eurodrip ve Syngenta ortak sponsorluğuyla hayata geçirdiğimiz çalışmamız sırasında; her yıl ülkemizin farklı farklı coğrafyalarında çiftçilerimize eğitim, uygulama, ekipman ve ürün desteği sağlanıyor.

Projemizin uygulama alanı olarak seçilen bölgelerdeki, pilot tarlalardan alınan olumlu sonuçlar hem bizim hem de çiftçimizin yüzünü güldürmeye; toprağımıza değer katmaya devam ediyor.

Oyuncak ve Kitap Kumbarası
Yıldızlar Yatırım Holding olarak; aynı değerler ve inançlar çevresinde birleşmiş büyük bir aile olabilmemiz, bize göre en önemli başarımızdır. Oyuncak ve Kitap Kumbarası organizasyonumuzda işte bu büyük ailenin hep beraber gerçekleştirdiği bir çalışmadır.

Holding ve fabrikamızda bulunan dev kumbaralarda, çalışanlarımızın yıl boyunca getirdikleri oyuncak ve kitaplar biriktirilir. Yılın belirli zamanlarında Milli Eğitim’in rehberliğinde ihtiyaç sahibi okullara tarafımızca dağıtılır. Çünkü bizim ailemizde çocukların gülümsemesi en büyük mutluluk kaynağıdır.