Orman Ürünleri

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı. Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, İSO verilerine göre, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında ilk 30 ‘da yer almaktadır. Bununla birlikte Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır.

Toplamda 7 üretim tesisi ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre toplamda 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (MDF, sunta), kapak panel, lak panel, MDF kapı, kapı paneli, emprenyeli dekor kâğıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. Şirketimizin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır.

Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşımaktadır. "Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışmakta kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.

 

Genel Müdürlük

İstanbul Ofis

  • Adres:

     Erenköy Mahallesi, Ethem Efendi Caddesi, Nurettin Ali Berkol Sokak, No:3, 34738, Kadıköy - İSTANBUL / TÜRKİYE