Enerji

Yıldız Enerji, Türkiye’nin önde gelen sanayi grupları arasında yer alan Yıldızlar Yatırım Holding’in son yatırımlarından biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 2019’un son çeyreğinde faaliyetlerine başlayan Yıldız Enerji, başta ülkenin dört bir yanında konuşlanmış grup şirketlerine ve kurumsal müşterilerine en uygun koşullarda elektrik enerjisi sağlamayı hedefliyor. Tüm iş kollarında doğayı korumak ve sürdürülebilir bir geleceğin kurulmasına destek olma vizyonuna sahip olan Yıldızlar Yatırım Holding, Yıldız Enerji ile hem enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını hem de var olan sistemin çok daha verimli işletilebilmesini sağlıyor.

Tüm faaliyetlerini toplumsal fayda sağlamak üzerine kurgulayan Yıldızlar Yatırım Holding, Yıldız Enerji ile de enerji alanındaki sosyal sorumluluk projelerini yönetiyor. Alanında uzman Yıldız Enerji ekibi çalışanlarının kurduğu “Enerji Yönetimi Komisyonu” kurulu ile “Geleceği Kazan” konsepti çerçevesinde enerjinin en verimli şekilde nasıl kullanılacağına dair bilinçlendirme çalışmaları yürütülerek bu alandaki farkındalığın artmasına katkı sunuyor. Enerji Yönetimi Komisyonu, grup şirketleri dışında geniş bir etki çemberi oluşturmak amacıyla Yıldızlar Yatırım Holding’in tüm çalışanları ve paydaşlarının yanı sıra aileler ve sosyal çevreyi de kapsayan geniş bir alanda çalışmalarını yürütüyor.

AKDENİZ’E ÇEVRECİ YATIRIM

Yıldız Enerji tarafından hayata geçirilen yaklaşık 20 milyon TL’lik yeni yatırım kapsamında, 26.400 metrekarelik alan 13 binden fazla güneş panelleriyle kaplanarak 11 bin ağaç eş değerinde karbon salımının önüne geçiliyor. Tesis, toplam elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 10’unu güneş enerjisinden sağlıyor. Öte yandan tesiste, bakım çalışmaları gibi süreçlerde Güneş Enerjisi Santrali’nden üretilen elektrik, şebekeye veriliyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimiyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

 

Genel Merkez