Akademi Yıldız

Kuruluş Hikayemiz 

Yıldızlar Yatırım Holding’in stratejik hedefleri ve değerleri ışığında, tüm çalışanların gelişmesi, geleceğe hazırlanması ve kurumun öğrenen bir organizasyona dönüşmesi gerektiği vizyonuyla ortaya çıkan akademi kurma fikri, Eylül 2017’de ilk tohumların atılmasıyla hayata geçirildi.

Akademinin sağlam temeller üzerine kurulması amacıyla birçok yöneticinin dahil olduğu bir proje grubu oluşturularak, titiz bir araştırma sonrasında Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi’yle akademinin kurulması konusunda iş birliği yapıldı ve çalışmalara başlandı.

Bu çalışmalar devam ederken, akademi, 2018 yılı Nisan Ayı’nda YYH çatısı altında, yönetim kuruluna bağlı bir departman olarak konumlandırıldı ve bir ekip kuruldu.

Akademi Yıldız, kurulma süreçlerinin tamamlanmasının ardından, 13 Nisan 2019’da “Öğren... Geliş... Fark Yarat!  sloganıyla her biri farklı bir gelişim fırsatı sunan dört okulunu açarak çalışmalarına başladı.

Vizyonumuz

Yıldızlar Yatırım Holding’in faaliyet gösterdiği her alanda yenilikçi, sürdürülebilir öğrenme ortamını sağlayan ve şirketin güçlü bir işveren markası olmasını destekleyen yaşam boyu gelişim odaklı akademi olma.

Misyonumuz

Yıldızlar Yatırım Holding’in kalite ve güven ilkeleri üzerine kurulu değerleriyle, her bir çalışanına eğitim ve gelişim fırsatları sunarak şirketin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesini sağlamak. 

Okullar ve Gelişim Programlarımız