Geçmişten Geleceğe

Tam 130 yıldır Türkiye'nin Yıldız'ı
Yıldızlar Yatırım Holding, 130 yıllık köklü geçmişi boyunca imza attığı ilklerle Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Her yıl hızlı büyümesini sürdüren, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda 5 bin'den fazla kişiye istihdam sağlayan Yıldızlar Yatırım Holding'in hedefi, faaliyet gösterdiği her sektörde bir dünya markası yaratmak.

130 yıldır ülkemiz ve milletimiz için üretmekten, yatırım yapmaktan, istihdam sağlamaktan hiçbir zaman geri durmadık. Bizim başarımız, Türkiye'nin başarısıdır, diyerek en zor zamanlarda bile taşın altına elimizi koyduk. Biz ülkemiz için varız, yarın da ülkemiz için var olacağız.

Kuruluşu 1890'lı yıllara dayanan Yıldızlar Yatırım Holding, Türkiye'nin asırlık sanayi şirketlerinden biri olarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürüyor. Temelleri Hasan Yıldız tarafından Trabzon'da atılan, beş nesildir Türkiye'ye katma değer sağlayan, yeniliğin ve girişimciliğin temsilcisi olan holding, kurum kültürü ve üretim gücüyle de küresel pazarın söz sahibi oyuncuları arasında yer alıyor. Yıldızlar Yatırım Holding, Türkiye'nin en büyük gruplarından biri olarak orman ürünleri, gübre, demir çelik, deniz taşımacılığı, liman işletmeciliği, kimya, enerji, gayrimenkul ve sigortacılık gibi birbiriyle entegre sektörlerde faaliyet gösteriyor.

Türkiye ekonomisine büyük katkı
Kocaeli'de bulunan merkezinin dışında Amerika Birleşik Devletleri, Romanya ve Slovenya'daki tesisleriyle global arenanın güçlü oyuncuları arasında olan Yıldızlar Yatırım Holding, Yıldız Entegre markasıyla üç kıtada 70'den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Holding bünyesinde faaliyet gösteren İGSAŞ ise Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki tesislerinde üre, amonyak ve NPK üretimi yapıyor. Şirket, Antalya, Samsun ve Kütahya'daki üretim tesislerinde Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu katma değeri yüksek gübreyi Türk tarımının hizmetine sunuyor. Türk sanayisine yeni kazandırılan Yıldız Demir Çelik de yassı çelik sac üretimiyle ülke ekonomisine katma değer sağlarken dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri de Türk çeliğiyle buluşturuyor.