Gübre Sanayi

İstanbul Gübre Sanayi Anonim Şirketi İGSAŞ, 1971 yılında Marmara Bölgesi’nin en stratejik noktalarından birinde kuruldu. Türk çiftçisinin ve sanayicisinin ihtiyaç duyduğu ürünleri gerek üretimle gerek ithalatla Türk tarımının ve sanayinin hizmetine sunan İGSAŞ, bugün Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri durumundadır. Ürünleri Türkiye’nin tarım yapılan her köşesine ulaşan İGSAŞ, 2004 yılında özelleştirme yoluyla Yıldızlar Yatırım Holding bünyesine katıldı.

İGSAŞ birçok ilke imza attı. Konsantre bir gübre olan üre, Türkiye’de yalnızca İGSAŞ tarafından üretilmektedir. İGSAŞ ayrıca Pril Poröz Amonyum Nitrat, Derişik Nitrik Asit ve Potasyum Nitrat’ın da Türkiye'de ilk ve tek üreticisidir. Kocaeli, Kütahya, Antalya ve Samsun'da bulunan üretim tesisleri ile Türkiye Tarımı ve Sanayisi’nin ihtiyaç duyduğu; Üre, Kompoze Gübreler, Nitratlı Gübreler, Özel ve Spesifik Damlama Sulama Gübreleri, UAN, Amonyak, İGSAŞ Blue, Pril Pöröz Amonyum Nitrat, Seyreltik Nitrik Asit, Derişik Nitrik Asit ve Nitrat Çözeltisi üretimleri yapmaktadır.

İGSAŞ, her yıl yükselen başarı ivmesiyle Türkiye’nin en büyük ilk üç gübre üreticisinden biridir. İGSAŞ, ürettiği gübrelerle Türk Tarımına, oluşturduğu istihdamla Türk Ekonomisine katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tesisleri, geniş bayi ağı ve yepyeni yatırımları ile İGSAŞ Türk Tarımına güç katan en büyük kurumlardan biri olmaya devam etmektedir.

 

Genel Merkez

 • Adres:

  Güney Mah. Petrol Cad. No: 27 41780 Körfez / Kocaeli

 • Web Sitesi:

  www.igsas.com.tr

 • E-Posta:

  igsas@igsas.com.tr

 • Telefon:

  +90 (262) 316 2200

 • Çağrı Merkezi:

  444 84 74

 • Faks:

  +90 (262) 316 2295 - 96 - 97