Yıldızlar Yatırım Holding

Orman Ürünleri

YILDIZ ENTEGRE A.S.

 

Türk sanayiciliğini geliştiren hamleleriyle, ulus ötesine ulaşan ve kısa sürede dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Yıldızlar Yatırım Holding için amiral gemisi niteliği taşıyan Yıldız Entegre, 1982 yılında kuruldu. Üretim, ihracat ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisinde sağlam bir yer edinirken endüstriyel orman ürünleri sektörünün dinamik yıldızı olma misyonu doğrultusunda dünya çapında rekabet yeteneğini kanıtladı. Bugün Yıldız Entegre A.Ş bünyesindeki 6 fabrikasında ürettiği ürünleri 50’ye yakın ülkeye ihraç eden Yıldız Entegre, yenilikçi yapısıyla sektörünün sürekli pazar lideri olarak en gelişmiş çözümleri hayata geçiriyor. 

 
Türkiye’nin MDF üretim lideri olan Yıldız Entegre, Yıldızlar Yatırım Holding’in ilk iştigal alanı Orman Ürünleri Sektörü'nde MDF, MDFlam, Sunta, Suntalam, Laminat Parke, MDF Kapı, Boyalı MDF, Boyalı Sunta, Kapak Panel, Kapı Paneli, Emprenye edilmiş Dekor Kağıdı ve Tutkal üretimi gerçekleştiriyor.
 
Küresel arenada sektörün en büyük üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre, toplam 1.184.994 m² alan üzerine kurulu tesislerinde ürettiği; kaliteli, güvenli ve kullanıcı dostu ürünlerle, yaşam alanlarını kişiye özel kılarak, farkını ortaya koyuyor. Dünyanın en büyük Levha üreticilerinden biri olan ve günlük 9.000 m³ üretim kapasitesiyle çalışan Yıldız Entegre Tesisleri'nde, üretim bandından çıkan her ürün evlerimizde, iş yerlerimizde ve sosyal alanlarda hayatı kolaylaştırıyor.
 
Müşterileriyle yüz yüze iletişim kurarak, ürününün arkasında güvenle duran Yıldız Entegre; geniş ürün yelpazesiyle müşterilerine kişiye özel çözümler sunuyor. Satış sonrası hizmet politikaları gereği; müşterilerinin ürünleriyle ilgili tüm taleplerine, en kısa sürede ve en hızlı şekilde cevap veriyor. 
 
Yıldız Entegre Bünyesinde Yer Alan Fabrikalarımız;
 
YE TR KARTEPE TESİSİ
 
Hayal edin bir işte dünyanın en büyüğü olduğunuzu. Biz de hayal ettik, hayalimizi gerçekleştirdik ve ülkemizi gururlandırdık. 384.120.000 m2 alan üzerinde kurulu, 4.200 m3 / gün üretim kapasitesi ile Kocaeli Fabrikamız dünyanın tek çatı altında bulunan en büyük MDF kompleksi. Her hattı en ileri teknolojiye sahip Kocaeli MDF Fabrikamızda MDF, MDFlam, Laminat Parke, MDF Kapı, Boyalı MDF, Kapak Panel, Kapı Paneli ve Emprenye Edilmiş Dekor Kağıdı üretimi gerçekleştirmekteyiz.

 

 
YE TR AKDENİZ TESİSİ
 
Mersin MDF tesisleri Yıldız Entegre’nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarına açılan kapısıdır.

 

Mersin Tarsus OSB de 239.297 m2 arazi üzerinde, günlük 1.500 m³ MDF üretim kapasitesi ile Mayıs 2012’de üretim faaliyetlerine başlayan Mersin MDF Fabrikası'nda; MDF, Laminat parke, Formaldehit, Üre Formaldehit Reçinesi, Melamin Formaldehit Reçinesi, Parlak ve Mat Paneller ile Emprenye Edilmiş Dekor Kağıdı üretimi yapılmaktadır.

 
YE TR AKHİSAR TESİSİ
 
Toplam 314.934 m² alanda, 2.000m³ günlük üretim kapasitesiyle kurulan Manisa Yonga Levha Fabrikamız Temmuz 2012’de ilk Yonga Levha üretimini gerçekleştirdi. Tesisimizde Yonga Levha üretiminin yanı sıra Tutkal, Formaldehit, Suntalam ve Boyalı Yonga Levha üretimi de gerçekleştirilmektedir.
 
YE TR MUDURNU TESİSİ
 
Yıldız Entegre’nin; Yonga Levha üretimi için attığı ilk adımlar Bolu Yonga Levha Fabrikası ile başladı. 1976’da atılan temeliyle Türkiye’nin ilk Yonga Levha Tesisleri'nden biri olma özelliği taşıyan Bolu Yonga Levha Fabrikası, 2011 yılında Yıldız Entegre Ailesi’nin bünyesine katıldı. Fabrikamız bugün; 147.652 m2'lik alanda 1.300 m³ günlük üretim kapasitesi ile faaliyet göstermektedir.
 

YILDIZ ENTEGRE ROMANYA TESİSİ

Yıldız Entegre’nin yurt dışındaki ilk üretim tesisi olan Romanya yatırımının temeli 2016 yılında atıldı. Romanya’nın Piteşti / Oarja Bölgesi’nde 460.000 metrekarelik arazi üzerine kurulu olan ve 2018 yılının Nisan ayında faaliyete başlayan tesiste Mdf, Mdflam, kapak panel, parke ve kapı üretiliyor. Ürün porftöyünde yer alan parke, kapı ve high gloss panel gibi katma değerli ürünler “Made in Europe” etiketi ile piyasaya sunulmaktadır.
 
Aylık 15 milyon metrekareye yakın parke ve 30 bin kapı üretim kapasitesine sahip fabrikada üretilen mamuller, Avrupa ve Afrika kıtasındaki birçok ülkeye ihraç edilmektedir.
 
Yıldız Entegre, gerçekleştirmiş olduğu 170 milyon Euro’luk Romanya yatırımıyla, ülkede son 10 yılın en büyük yatırımcısı ödülünün de sahibi olmuştur.
 

YILDIZ ENTEGRE SLOVENYA TESİSİ

Global bir oyuncu olma hedefiyle yatırımlarına hız kesmeden devam eden Yıldız Entegre, 2011 yılında Amerika’dan başlattığı yurt dışı hamlesini 2018 yılında Slovenya ile sürdürmüştür.
 
Orman ürünleri alanında Slovenya’nın en köklü ve tek sunta üretim tesisini satın alarak bu pazarda varlığını güçlendiren Yıldız Entegre, bugün itibarıyla ülkedeki tek yonga levha üreticisi unvanının da sahibi konumunda.
 
Satın alma sonrası Yıldız Entegre Adria ismiyle faaliyetlerini sürdürmeye başlayan tesis, toplam 45 milyon Euro’luk modernizasyon ve kapasite artış çalışmalarıyla birlikte yıllık 490.000 metreküp üretim kapasitesine sahip olacak.
 
300 kişinin istihdam edileceği Yıldız Adria tesislerinde üretilen mamuller, Slovenya pazarının yanı sıra İtalya, Balkanlar ve Kuzey Afrika ülkelerine de ihraç edilecek.
 

YILDIZ ENTEGRE RUSYA FABRİKASI

Rusya’da gerçekleştireceği yatırımıyla ağırlıklı olarak Rusya’ya ve Türki Cumhuriyetlere hizmet vermeyi amaçlayan Yıldız Entegre Rusya Fabrikası Vladimir Bölgesi’nde, 1.500.000 m² alan üzerine inşa edilecek. Toplamda 3000 kişiye istihdam sağlayacak olan Rusya MDF Fabrikamızda; yıllık 500. 000 m³ MDF, 700.000 m³ Sunta, 30 milyon² Parke üretimi gerçekleştirilecektir.
 

YILDIZ ENTEGRE AMERİKA

Sınırları aşan stratejik yatırım…
 
Yıldız Entegre USA, INC grup şirketlerinin ham madde kaynaklarının üreticisi ve tedarikçisi olarak Yıldız Entegre’nin en önemli lojistik yatırımlarından biridir.

WILMINGTON, NC TESİSLERİ

Temmuz 2011’de kurulan  Wilmington, Nc Tesisleri  Kuzey Carolina State Ports Wilmington Limanı’ndaki iki hektarlık arazisi ile grup şirketlerinin ihtiyacı olan ham madde kaynaklarının üreticisi ve tedarikçisidir.  Amerikalı tedarikçilerden alınan odunların tesiste cips haline getirilerek satışa sunulmasından sorumludur. Yıldız Entegre kurduğu bu şirketle ihtiyacı olan odun cipsi satın alma işlemini direkt gerçekleştirmektedir.
 
THEODORE, AL TESİSLERİ;
 
Artan ham madde ihtiyaçları doğrultusunda, Yıldız Entegre USA Theodore, AL Şubesi; 2015 Ekim ayında faaliyetine başlamıştır. Alabama Eyaleti’nin Theodore şehrinde yer alan tesisimiz grup şirketlerinin ihtiyacı olan ham madde kaynaklarının tedarikçisidir. Üretim liman dışında yapılıp, liman depo olarak kullanılmaktadır.
 
MOREHEAD, KUZEY CAROLINA TESİSLERİ;
 
Temmuz 2017 tarihinde Kuzey Carolina’nın Morehead şehrinde faaliyete geçen tesis, 9 dönümlük alan üzerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Tesisin yıllık ağaç yongası işleme kapasitesi 170 bin ton.

Web sitesi : www.yildizentegre.com
 
© 2018 Yıldızlar Yatırım Holding A.Ş.