Yıldızlar Yatırım Holding

Orman Ürünleri

Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Tic. A.Ş. 

 

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.
 
Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. Toplamda 7 üretim tesisi ile 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu alanda çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli dekor kağıdı ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir.
 
Şirketimizin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır.
 
Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyarak. "Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.
 

Yıldız Entegre USA INC. 

 

Yıldız Entegre USA, ABD’nin üç farklı noktasında bulunan liman terminali ile şirketin yurt dışı yatırım zincirinin ilk halkasını oluşturuyor. Yıldız Entegre’nin yumuşak ağaç yongaları ihtiyacının yüzde 100’ünü karşılayabilecek kapasiteye sahip tesislerde, odunlar cips haline getirilerek Yıldızlar Yatırım Holding’e ait gemilerle taşınıyor.
 

WILMINGTON, Kuzey Carolina

 

2011 yılında Kuzey Carolina eyaletine kurulan State Ports Wilmington Limanı, Yıldız Entegre’nin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk yatırımı olup 6 dönümlük araziye sahip olan tesiste ABD ve Latin Amerika’dan temin edilen odunlar cips haline getirilerek satışa sunuluyor. Tesisin yıllık kapasitesi 280 bin ton.
 

THEODORE, Alabama

 

Artan ham madde ihtiyaçları doğrultusunda, USA Theodore AL tesisi, Ocak 2016’da faaliyetine başladı. Alabama Eyaleti’nin Theodore şehrinde 6 dönümlük alan üzerinde yer alan ve yıllık kapasitesi 260 bin ton olan tesis, grup şirketlerinin ihtiyacı olan ham madde kaynaklarının tedariğini yapıyor.
 

MOREHEAD, Kuzey Carolina

 

Temmuz 2017 tarihinde Kuzey Carolina’nın Morehead şehrinde faaliyete geçen tesis, 9 dönümlük alan üzerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Tesisin yıllık ağaç yongası işleme kapasitesi 170 bin ton.
 

Yıldız Entegre Romania S.A.

 

Yatırım temelleri 2016 yılında atılan Romanya Tesisi 2018 yılının ilk çeyreğinde üretime başlamıştır. Romanya’nın Piteşti / Oarja Bölgesi’nde 460.000 m² arazi üzerine kurulu olan tesis 1.500 m³ /gün üretim kapasitesi ile Mdf, Mdflam, kapak panel, parke ve Mdf kapı üretimi gerçekleştirmektedir. Ürün porftöyünde yer alan parke, Mdf kapı ve kapak panel gibi katma değerli ürünler “Made in Europe” etiketi ile piyasaya sunulmaktadır.
 
Aylık 15 milyon metrekareye yakın parke ve 30 bin kapı üretim kapasitesine sahip tesiste üretilen mamuller, Avrupa ve Afrika kıtasındaki birçok ülkeye ihraç edilmektedir.
 
Yıldız Entegre, gerçekleştirmiş olduğu 170 milyon Euro’luk Romanya yatırımıyla, ülkede son 10 yılın en büyük yatırımcısı ödülünün de sahibi olmuştur.
 
Romanya Tesisi;
  • • ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi)
  • • ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi)
belgelerine sahiptir.

Tüm süreçlerde SAP sistemi çözümleri aktif olarak uygulanmaktadır.
 

Yıldız Entegre Adria D.O.O.

 

Global bir oyuncu olma hedefiyle yatırımlarına hız kesmeden devam eden Yıldız Entegre, 2011 yılında Amerika’dan başlattığı yurt dışı hamlesini 2018 yılında Slovenya ile sürdürmüştür.
 
Orman ürünleri alanında Slovenya’nın en köklü ve tek yonga levha üretim tesisini satın alarak bu pazarda varlığını güçlendiren Yıldız Entegre, bugün itibarıyla ülkedeki tek yonga levha üreticisi unvanının da sahibi konumundadır.
 
Satın alma sonrası Yıldız Entegre Adria ismiyle faaliyetlerini sürdürmeye başlayan tesis, toplam 45 milyon Euro’luk modernizasyon ve kapasite artış çalışmalarıyla birlikte yıllık 490.000 metreküp üretim kapasitesine sahip olacak.
 
Yıldız Entegre Adria tesislerinde üretilen mamuller, Slovenya pazarının yanı sıra İtalya, Balkanlar ve Kuzey Afrika ülkelerine de ihraç edilecektir.
 

Yıldız Entegre Russia O.O.O.

 

Rusya’da gerçekleştireceği yatırımıyla ağırlıklı olarak Rusya’ya ve Türki Cumhuriyetlere hizmet vermeyi amaçlayan Yıldız Entegre Rusya Tesisi Vladimir Bölgesi’nde, 1.300.000 m² alan üzerine inşa edilecek. Toplamda 1.000 kişiye istihdam sağlayacak olan Rusya MDF Tesisimizde; yıllık 500.000 m³ MDF, 700.000 m³ Yonga Levha, 30 milyon m² parke üretimi gerçekleştirilecektir.
 

Web sitesi : www.yildizentegre.com

 
© 2018 Yıldızlar Yatırım Holding A.Ş.